Один мудрець сказав: «Найкращі ліки для людини – любов і турбота». Хтось перепитав: «А якщо не допоможе?». Мудрець відповів: «Збільшіть дозу!».
Допомога – дія, спрямована на сприяння, участь та підтримку нужденним, яка базується на любові та співчутті до ближнього. Є фундаментальним поняттям загальнолюдського співтовариства, через яке характеризується рівень розвитку особистості. За допомогою допомоги можна принести користь, полегшити чиюсь долю, досягти мети порятунку власної душі, оскільки допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі.
«Правда у тому, о Арджуна, коли людина дбає про біль і скруту інших, і допомагає їм, – така людина виконує роботу Бога. Як наслідок – Бог Сам дбає про неї». Махабхарата
прочитати історію про старого брахмана, що просив милостиню

Треба вчитися жити не для себе. Як цьому навчитися? Поступово привчати себе творити милостиню. Заробив гроші – чи багато, чи мало, а все одно своє, шкода. А ти візьми і дай комусь, не в борг, а зовсім. Спочатку рубель. Подивися: чи шкребе у тебе на душі? Шкребе – значить, багато дав, наступного разу дай п’ятдесят копійок. Чи не шкребе? Нормально? Давай по п’ятдесят копійок. Звикнеш – будеш по рублю. І так дедалі більше. Потихеньку, одразу багато не треба, бо всю ніч потім думатимеш, повертатимешся, не спатимеш: ех, багато дав! Тому добровільно, потроху починай творити милостиню. Подивися, хто потребує: може, хто бідний є в під’їзді, чи з родичів, чи у знайомих хтось помер. Якщо грошей шкода, може, речами чи ще чимось, наприклад, працею своєю, прийди і допоможи людині. Хоч тобі й не хочеться, і погано почуваєшся, а послужи ближньому, створи йому добро: черевики йому почисти, що завгодно зроби – і твоє серце пом’якшиться. Потім дивишся – а жадібності в тобі вже й немає. І тоді й буде молитва. Протоієрей Димитрій Смирнов.

Священнослужитель переодягся у бомжа і відвідав свою церкву

Пастор Єремія Стеепек переодягся у бездомного і пішов у 10 000-у церкву, в якій того ранку він мав бути представлений як головний пастор. Він ходив навколо церкви, яку невдовзі мали передати йому, протягом 30 хвилин, у той час як вона заповнювалася людьми для служіння…, тільки 3 особи з цих 10000 чоловік привіталися з ним. Він попросив, щоб люди подали йому дрібних грошей, щоб купити їжу… НІХТО в церкві не подав йому милостиню. Він увійшов у святилище, щоб сісти в передній частині церкви, і ашери попросили його пересісти назад. Він привітав людей, але у відповідь отримав пильні і несхвальні погляди людей, що дивляться на нього зверхньо і судять його. Коли він сидів у задній частині церкви, він слухав церковні оголошення тощо. Коли все це було зроблено, старійшини піднялися і були раді представити нового пастора церкви пастві. Паства дивилася навколо, аплодуючи від радості та очікування. Бездомний чоловік, що сидів позаду, встав і почав спускатися проходом. Коли ляскання зупинилося, всі очі були спрямовані на нього, він підійшов до вівтаря і взяв у старійшин мікрофон, зробив паузу на мить і потім прочитав: «Тоді скаже Цар тим, які праворуч Його: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство, уготоване вам від створення світу: бо хотів Я, і ви дали Мені їсти; жадав, і ви напоїли Мене; був мандрівником, і ви прийняли Мене; був голий, і ви одягли Мене; був хворий, і ви відвідали Мене; у в’язниці був, і ви прийшли до Мене. Тоді праведники скажуть Йому у відповідь: Господи! коли ми бачили Тебе жадібним, і нагодували? чи спраглим, і напоїли? коли ми бачили Тебе мандрівником і прийняли? чи голим, і одягли? коли ми бачили Тебе хворим, чи у в’язниці, і прийшли до Тебе? І цар скаже їм у відповідь: Поправді кажу вам: Оскільки ви зробили це одному з братів Моїх менших, то зробили Мені. Тоді скаже й тим, що ліворуч: ідіть від Мене, прокляті, у вогонь вічний, уготований дияволові та ангелам його: бо хотів Я, і ви не дали Мені їсти; жадав, і ви не напоїли Мене; був мандрівником, і Мене не прийняли; був голий, і Мене не одягли; хворий і в темниці, і Мене не відвідали. Тоді й вони скажуть Йому у відповідь: Господи! коли ми бачили Тебе жадібним, чи спраглим, чи мандрівником, чи голим, чи хворим, чи у в’язниці, і не послужили Тобі? Тоді скаже їм у відповідь: Поправді кажу вам: оскільки ви не зробили цього одному з цих менших, то не зробили Мені». Після того, як він прочитав це, він подивився на паству і розповів їм усім, що він випробував того ранку. Багато хто почав плакати, і багато голів були схилені у сорому та молитві, тоді він сказав: «Сьогодні я бачу збори людей, а не церкву Ісуса Христа. У світу достатньо людей, але недостатньо учнів. Коли ви наважитеся стати учнями?». Потім він розпустив збори до наступного тижня.

Згадайте, що Ісус Христос сказав нам: «Все, що ви зробили людям, зробили Мені». Запишіть ці слова золотими літерами на скрижалях ваших сердець, запишіть та повісьте поряд із іконою та читайте щодня. Архімандрит Аліпій (Воронов).

Кохання – це коли ти бачиш Бога в іншій людині. І тому найсильніший інстинкт людини – це любити когось, дбати про когось; адже саме віддавати себе – найбожественніша риса людини… Зрештою, скільки б люди не говорили про кохання, якими б чарівними чи точними не були їхні слова – кохання назавжди залишиться поза досяжністю слів, завжди буде більше за них, поза межами нашого розуміння – вона буде там, де кінцеве зустрічається з Нескінченним… І є лише одне у світі, що показує нам рай, що дає доказ існування Бога; це – чисте кохання. Таке кохання, при якому людина забуває про себе. І коли людина любить так, все вроджене благородство та чистота оживають у його душі. Життя стає дивом, і більшого дива людині вже не треба. Якщо і є щось Божественне в людині, то це любов. Якщо і можна знайти Бога, то тільки в серці людини, яка є любов. Коли в серці народжується кохання – це в нас оживає Бог. Цього я бажаю всім вам сьогодні. І завжди. Нехай весна прокинеться у ваших серцях! Борис Гребенщиков

Кіану Рівз має власний благодійний фонд та допомагає навіть незнайомим

Кіану Рівз – канадський актор з ліванським походженням вважається одним із самих високооплачуваних акторів у всьому світі, його можна було побачити у десятках культових фільмів, які принесли йому дохід у сотні мільйонів доларів. Незважаючи на своє високе матеріальне становище, Кіану в житті поводиться як звичайнісінька людина: їздить у метро, обідає в закусочних, купує одяг у простих магазинах. Тож у всіх виникає запитання: на що він витрачає свої величезні гонорари? У двохтисячному він започаткував благодійний фонд на підтримку онкохворих дітей. Цей напрямок допомоги він вибрав через те, що молодша сестра зірки колись хворіла на лейкемію. Свій гонорар за зйомку в трилогії «Матриця», який на той момент становив 80 млн. доларів, актор порівну розділив між знімальною групою, художниками та монтажерами. На його думку, саме завдяки спільній роботі фільм став настільки успішним. А каскадерам він подарував мотоцикли Harley Davidson. До того ж Кіану дуже часто замовляв їжу на всіх працівників власним коштом. Своїм кумиром чоловік вважає Аль Пачіно і лише заради того, щоб знятися з ним в одній кінокартині Рівз знизив свій гонорар на його користь. У мережі з’явилася історія про те, що актор одного разу допоміг жінці, у якої зламалася машина — він сплатив за евакуатор, ремонт і навіть підвіз її додому. Список його подвигів нескінченний, адже Кіану дуже добра людина. Він часто пригощає бездомних їжею, може скласти їм компанію в поїданні піци, запросто спілкується з випадковими пасажирами в метро і без роздумів поступається своїм місцем. Ця зірка одна з небагатьох, хто настільки близький до звичайного способу життя та простих людей.

Тому що ти не практикуєш щедрість

За часів Будди один бідняк одного разу зустрів Будду. І він спитав у Будди: «Будда, а чому я такий бідний?». Будда відповів: «Тому що ти не практикуєш щедрість». Бідняк одразу ж подумав, що йому треба бути дуже багатим, щоби практикувати щедрість. Він сказав: «Будда, але як мені практикувати щедрість, адже мені нема чого віддати іншим». І на це Будда відповів: «У тебе є п’ять об’єктів, за допомогою яких ти міг би практикувати щедрість, але ти цього не робиш». Очі у бідняка стали більшими, і він почав просити: «Будь-ласка, розкажіть мені, що це за п’ять об’єктів?» Будда сказав: «Своїм обличчям ти можеш дарувати посмішки іншим, але ти цього не робиш. Власними очима ти можеш дивитися на інших поглядом любові та турботи, але ти цього не робиш. Своїм ротом ти можеш вимовляти щось добре для інших, але ти цього не робиш. Своїм серцем ти можеш бажати щастя іншим, але ти цього не робиш. І своїм тілом ти можеш робити щось добре для інших, але ти цього не робиш».